Fotbalové hvězdy,Filmy na mobil ,Mp3

Životopis

Jméno:Ryan Giggs

Narozen:29.listopadu v Cardiffu,Wales

Národnost:welšská

Výška:180 cm

Váha:68 kg

Klub:Manchester United

Post:záložník

Číslo dresu:11

ŽIVOTOPIS:

Když Giggs přišel na svět, vydechli si prý všichni na porodním sále - měl totiž úplně bílou pleť. Jeho otec Danny Wilson je přitom černoch ze Siery Leone. Odtud ta Giggsova rychlost, ladnost pohybu, nevyzpytatelná klička.
Matka mu zase dala jméno Ryan proto, že se ji líbil velmi film Ryanův expres.
Nechybělo mnoho a zářil na Maine Road, domovském stadionu Manchesteru City. Alex Ferguson si ho ale vybral jako velkého talenta a přetáhl ho k sobě na Old Traford. Na kontě má už více než 500 zápasů v rudém dresu, v historických klubových tabulkách dohání rekord Bobbyho Charltona.
Giggs se probil do týmu už v raném věku - jako sedmnáctiletý absolvoval ligový debut. O pár měsíců později už o blikající hvězdičce věděla celá Evropa. A italský týdeník Guerin Sportivo vyhlásil Giggse největším talentem roku.
Vhodnější moment pro start své báječné kariery si vybrat nemohl. V roce 1999 s Manchesterem vyhrál ligu i Anglický pohár a dokonalý triumf zpečetil prvenstvím v Lize mistrů.
Dres Walesu oblékl poprvé v říjnu 1991. Bylo mu 17 let a 289 dní, což ho pasovalo do postavení historicky nejmladšího fotbalového reprezentanta země.
Dnes hraje ve výborné formě a připravuje tak šance hlavně Ruudu Van Nistelrooyovy. Je na něm také vidět, že odchod Davida Beckhama do Realu Madrid ho nijak nepoznamenal, ba dokonce o něco předčil svá očekávání.