Fotbalové hvězdy,Filmy na mobil ,Mp3

Životopis

Velký fotbalový talent se jménem Leite Ribeiro, neboli ADRIANO, se narodil 17. 2. 1982 v jedné z nejchudších čtvrtí Rio de Janeira, Vila Cruzeiro. Už jako malý hrál s kamarády na ulici fotbal a pro jeho velkou radost si jeho talentu v sedmi letech všiml fotbalový klub Flamengo. Ve Flamengu Adriano fotbalově vyrostl a svými výkony si řekl o reprezentační dres, který nosí až do dnes.

Ověnčen titulem mistra světa do 17 let z roku 1999 debutoval v listopadu 2000 v reprezentaci dospělých, o půl roku později již měl svými góly dopomoci Brazílii k zisku titulu na MS do 20 let. Kanárci zde sice neuspěli ( vypadli už ve čtvrtfinále s nakonec bronzovou Ghanou ), Adriano však zaujal skauty známých evropských klubů nejen šesti vstřelenými góly, ale především důrazným tahem na soupeřovu branku, výborným krytím míče i přesným a nekompromisním zakončením.

Nejrychleji jednal Inter Milán, a tak se již od podzimu 2001 se mladý Brazilec pokoušel prosadit do základní sestavy celku v modročerném. Jelikož neuspěl, od léta 2002 odešel na hostování do Florentiny, ale než stačil fialovému dresu přičuchnout, už po něm zatoužila Parma. Přestup proběhl bleskově. Za rok a půl se zde Adriano plně adaptoval na Evropský fotbal a rozstřílel se jako v mateřském Flamengu, 15 gólů v sezoně 2002/2003 jej vyneslo do popředí tabulky ligových střelců.

 

A tak se není čemu divit, že v lednu 2004 mu Inter nabídl návrat – a Adriano neodolal. Přestupní částka kolem 22 mil. Eur naznačovala jeho aktuální hodnotu, ta se ale podstatně zvýšila v létě 2004, kdy Adriano sehrál klíčovou roli v brazilském týmu na letním Copa America, jihoamerickém fotbalovém šampionátu. Stal se nejlepším střelcem turnaje se 7 brankami, jeho vyrovnání na 2:2 ve finále s Argentinou dopomohlo Brazílii vstát z mrtvých a nakonec ještě vyhrát na penalty.

AdrIano byl v dresu Internu jasnou volbou, ale v roce 2006 nakoupil Inter Crespa a Ibrahimoviče a Adriano od této doby musí bojovat o místo v základní sestavě, ale Adriano je velkým příslibem pro fotbal a tak se s touto pozicí jistě popere.

Vítěz Copa America, mistr světa do 17 let, mistr Jižní Ameriky do 20 let, vítěz Italského poháru, nejlepší střelec serie A 2002/03 to je ADRIANO.